mężczyzna opierający się o żarówkę - myśli jaśniej dzięki noopept
Noopept czyli jak zwiększyć swoje zdolności poznawcze
grudzień 21, 2018
kobieta z tabletem próbująca zasnąć po melatoninie
Melatonina na lepszy sen
grudzień 21, 2018

Piracetam to niewątpliwie lepsze skupienie

grafika mózg w żarówce - usprawnione zdolności poznawcze dzięki piracetamowi

Czy słyszałeś kiedykolwiek o piracetamie? Czy znasz jego dobroczynne właściwości, usprawniające działanie Twojego mózgu? Jeżeli nie, z tego artykułu dowiesz się wielu ciekawych informacji na temat tego środka nootropowego.

W wyniku przeprowadzonych doświadczeń na tym właśnie środku nootropowym stwierdzono, że wspomaga on różne funkcje. Piracetam doskonale sprawdza się, jako środek poprawiający koncentrację uwagi, polepszający pamięć i jasność umysłu ale też radzący sobie z objawami depresji.

Piracetam uważany jest za główny środek nootropowy wśród innych nootropów. Jego działanie wspomaga leczenie choroby Alzheimera a także innych zaburzeń poznawczych, z którymi ludzie mają problem w podeszłym wieku.

Zażywanie tej substancji nootropowej w odpowiedni sposób pozwala zapobiec zmniejszeniu zdolności poznawczych, zanim faktycznie doświadczymy tego w codziennym życiu. Udowodnione korzyści w stosowaniu piracetamu pozwoliły uczynić go najpopularniejszym i powszechnie stosowanym nootropem.

Z tego artykułu dowiesz się kilku ważnych informacji na temat piracetamu. Przede wszystkim tego, jak ta substancja nootropowa wpływa na lepsze dotlenienie mózgu oraz poprawę pamięci. Będziesz miał wiedzę o tym, co dzieje się z twoimi neuronami w trakcie przyjmowania tego środka nootropowego. Zapraszamy cię do czytania.

Lepsza pamięć i skupienie? To warto wiedzieć o piracetamie

Badania kliniczne pokazują, że piracetam pozwala na poprawienie funkcji poznawczych. Działa intensywnie na poprawienie pamięci , szybkości myślenia oraz usprawnia zakres psychomotoryczny.

Dzięki temu, że piracetam poprawia przepływ krwi w mózgu a tym samym polepsza działanie kluczowych chemikaliów w obrębie mózgu, to śmiało można powiedzieć, że jego zasługą stoi lepsza plastyczność synaptyczna a tworzenie nowych połączeń między neuronami pozwala na większą wydajność podczas nauki.

Dodatkowo jeżeli połączy się piracetam z choliną można znacząco wpłynąć na poprawie kreatywności i zwiększenie ilości energii. Piracetam nie tylko jest w stanie polepszyć wyniki w nauce u osób młodych - studentów ale też tych uczniów u których zdiagnozowano dysleksję.

Piracetam: poprawa koncentracji i jasność myśli

Jak już wiesz piracetam zwiększa krążenie mózgowe i działa doskonale na poprawienie metabolizmu mózgu. Komórki w jego obrębie zaczynają działać lepiej i w bardziej efektywny sposób.

Wykorzystują do tego substancje odżywcze oraz dostarczany tlen. Pokazano też, że piracetam pozwala na lepszą przepuszczalność neuronów w mózgu dzięki czemu usuwa to, co niepotrzebne robi tzw. “usuwanie zbędnych odpadów” Oczywiście przed rozpoczęciem przyjmowania piracetamu, konieczne jest skonsultowanie dawki ze specjalistą.

Przy odpowiednim zażywaniu piracetamu efekty pojawiają się dosyć szybko. Jakie dokładnie korzyści uzyskasz z przyjmowania piracetamu? Przede wszystkim:

  • poprawisz swoją pamięć i koncentrację
  • polepszysz zdolności do nauki
  • zaczniesz mieć dobre samopoczucie
  • wzrośnie Twoja motywacja i kreatywność
  • podniesiesz wydolność fizyczną organizmu
  • zachowasz jasność umysłu

Czy wiesz, że Twój mózg potrzebuje dotlenienia dzięki czemu Twoja nauka będzie szybsza a pamięć zdecydowanie na wyższym poziomie? Piracem poszerza naczynia krwionośnie i w ten sposób odżywia Twój mózg i szare komórki. Jak widzisz stosowanie piracetamu pozwoli Ci na lepsze zapamiętywanie, da możliwość szybszego czytania oraz zadziała korzystnie na objawy dysleksji.

Jeżeli uważasz, że masz problemy z pamięcią, rzadko zdarza Ci się być przez dłuższy czas skupionym, odczuwasz ogólne zniechęcenie i brakuje Ci motywacji do wykonywania nowych zadań, to piracetam pomoże Ci przez to przejść.

Jeżeli jako student jesteś zwolennikiem stosowania napojów energetycznych picia dużej ilości kawy lub bardzo mocnej herbaty musisz wiedzieć, że zdrowszą dla Ciebie alternatywą będzie stosowanie piracetamu. Jego zaletą jest to, że jest dobrze tolerowany przez układ pokarmowy, dobrze się wchłania i raczej nie powoduje skutków ubocznych.

Podsumowanie

Z tego artykułu dowiedziałeś się, jak dobry wpływ na twoją pamięć i koncentrację może mieć zażywanie piracetamu. Ten środek nootropowy może znacząco poprawić jakość zapamiętywania i pozwolić ci utrzymać skupienie przez dłuższy czas. Jeżeli chcesz rozpocząć jakiekolwiek przyjmowanie substancji nootropowych, to wiedz, że bardzo istotnym elementem na początku drogi, jest ustalenie odpowiedniej dla ciebie dawki i rodzaju nootropu. To bardzo ważne zadanie, jeżeli chcesz, żeby przyjmowane przez ciebie substancje nootropowe były efektywne i nie powodowały skutków ubocznych.

Dodaj komentarz