mózg pod wpływem cytykoliny
Cytykolina: benefity z zażywania
grudzień 3, 2018
mózg ludzki - grafika
Lepsze rezultaty przy pracy umysłowej z środkami nootropowymi
grudzień 21, 2018

L Teanina Skuteczny wspomagacz odchudzania

zielona herbata - matcha

Czy wiesz jak duży wpływ na Twoje odżywianie ma prawidłowe funkcjonowanie mózgu? Jeśli nie, zaraz się o tym dowiesz! Żyjemy szybko, z ciągłym nadmiarem obowiązków. Towarzyszący nam każdego dnia stres i natłok informacji powoduje wiele dysfunkcji organizmu.

Brak odpowiedniej ilości, snu nerwowość, sprawia, że czujemy dużą potrzebę odreagowania emocji i zaczynamy się objadać. Wniosek? Żeby pomóc sobie utrzymać odpowiednią wagę ciała i prawidłowo się odżywiać musimy najpierw zadbać o swoją psychikę, która nierzadko jest podstawowym problemem. Nadwaga w XXI wieku jest dosyć powszechna i stanowi poważny problem społeczny.

W takiej sytuacji potrzebujemy skutecznego środka, który będzie potrafił rozwiązać ten problem. Z pomocą przychodzi L teanina to środek nootropowy, wspomagający wiele procesów zachodzących w organizmie człowieka. L teanina należy do grupy niebiałkowych aminokwasów, który bardzo szybko jest w stanie z krwi dotrzeć do mózgu i uzyskać psychoaktywne właściwości. L teanina posłuży Ci w zmniejszeniu ilości okołonarządowej tkanki tłuszczowej, pomoże Ci w walce z uczuciem ciągłego przemęczenia oraz pozwoli zredukować stany niepokoju i silnego stresu.

L teanina jako niezwykle skuteczny środek w walce z nadwagą

Myślisz, że poznałeś już wszystkie dobroczynne zastosowania L teaniny? Oczywiście, że nie! Wiele osób zawdzięcza jej też świetną antyoksydację organizmu. Nawet nie wiesz, że teanina jest łatwo dostępna i możesz ją odnaleźć w napoju, który bardzo często spożywasz! Gdzie zatem najprościej znaleźć L teaninę? W zielonej herbacie, którą większość z nas posiada w kuchennej szafce.

Odchudzające działanie L- teaniny może być pośrednie i bezpośrednie. Pośrednio l teanina wspomaga układ nerwowy, zmniejsza napięcia i stres przez co pomaga w odchudzaniu. Jak? Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej. Jej działanie zapobiega emocjonalnemu objadaniu się. L teanina pozwala na uwolnienie dopaminy (neuroprzekaźnika), która z kolei jest odpowiedzialna za uczucie przyjemności, którą normalnie odczuwamy spożywając jedzenie.

Kawa pozwala na pozbycie się senności, pozwala na lepsze skupienie i koncentrację. Łatwiej się uczyć!. Żeby kofeina działała jeszcze bardziej efektywnie dobrze połączyć ją z l-teaniną.

Jeżeli chodzi o bezpośredni sposób, w którym l teanina wspomaga odchudzanie należy powrócić do tematu zielonej herbaty. Zawiera ona połączenie teaniny, katechin, który jest rodzajem przeciwutleniacza. Ta kombinacja powoduje zwiększenie termogenezy oraz obniżenie trójglicerydów. W konsekwencji sprzyja to utlenieniu tłuszczu.

Widzisz jakie to proste?

Koniec depresji i lepszy sen - skutki stosowania L - teaniny

Działanie l teaniny może mieć świetne wyniki w funkcjonowaniu całego organizmu. Oczywiście, żeby środek mógł w pełni zadziałać i dać satysfakcjonujące rezultaty, potrzeba regularności w jego stosowaniu. To samo tyczy się l teaniny.

Dzięki systematycznemu przyjmowaniu l teaniny możesz zyskać lepszy sen, mieć więcej energii a twoje ciało może być zrelaksowane. Zaczniesz zasypiać łatwiej i szybciej. L teanina wydłuża także długość głębokiego snu. Będziesz bardziej wypoczęty, spokojny i odświeżony.

Zachowasz także pożądaną jasność jasność umysłu. L teanina wzmaga poziom neuroprzekaźników GABA, dopaminy oraz serotoniny. Właśnie one odpowiadają za Twoje emocje, regulują nastrój oraz działają na koncentrację. L teanina zmniejsza też ilość związków chemicznych znajdujących się w mózgu. One zaś odpowiedzialne są za stres i lęku. L teanina wspiera funkcjonowanie mózgu, ponieważ odpowiada również za zwiększenie fal mózgowych alfa. Dzięki temu doświadczysz stanu umysłu obecnego podczas medytacji. Fale alfa występują też podczas fazy snu - REM

Jak widzisz l teanina ma bardzo szerokie zastosowanie w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Pozwala polepszyć samopoczucie, przyczynia się do zwiększenia koncentracji, wykazuje dobroczynne działanie na jakość snu a także ułatwia zapamiętywanie. Dodatkowo l teanina działa wspierająco na układ immunologiczny i pozwala utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi.

Podsumowanie

L teanina ma ogromne możliwości w walce z nadwagą i niechcianymi zapasami tłuszczu. Pozwala skutecznie walczyć ze zbędnymi kilogramami zachowując przy tym inne właściwości dla organizmu. Możesz odszukać ten nootrop w zielonej herbacie, którą większość z nas spożywa kilka razy w tygodniu. Dzięki l teaninie poczujesz się spokojniej i wreszcie zaczniesz się wysypiać. Pamiętaj, że to właśnie sen wpływa na to jak funkcjonujesz w ciągu całego dnia i jak bardzo jesteś produktywny w pracy. Dobry sen wpływa na Twoje pomysły i kreatywność. Koniecznie zadbaj o to, żeby był jak najlepszy i trwał odpowiednio długo.

Dodaj komentarz