lepsza koncentracja z środkami nootropowymi - aniracetam
Aniracetam – czym jest i jakie jest jego działanie
maj 10, 2014
Nootropy – co warto wiedzieć o tych środkach?
maj 12, 2014

L-Teanina – aminokwas niebiałkowy o ciekawych właściwościach

L teanina należy do grupy adaptogenów, czyli naturalnych substancji regulujących pracę układu nerwowego i dobrej pracy mózgu. Udowodniono, że teanina w połączeniu z kofeiną mogą wytworzyć wyraźnie wzmocnienie kognitywne bez uczucia zdenerwowania oraz innych skutków ubocznych. Teanina ma mnóstwo zastosowań i dobrze działa na zdrowie. Jako jedna z niewielu wpisuje się w kanon dzisiejszych czasów. Niestety większość z nas żyje szybko, na każdym kroku spotyka nas stres spowodowany nadmiarem obowiązków. Wykazujemy dużą potrzebę znalezienia “ złotej recepty” na spokój.

Właśnie regularne stosowanie teaniny może go zapewnić. Wystarczy regularnie stosować teaninę w odpowiednich dawkach i upragniony spokój umysłu może zostać osiągnięty. Dodatkowo l teanina spełnia rolę środka odchudzającego.

Co jeszcze zyskasz dzięki l teaninie? Zaraz przeczytasz o tym w poniższym artykule. Nawet się nie spodziewasz, że możesz odnaleźć ją w produkcie dostępnym w Twoim własnym domu!

L- teanina - jak jest pozyskiwana?

 

L teanina jest nietypowym aminokwasem, który bardzo łatwo pokonuje barierę krew mózg i działa jako substancja psychoaktywna wspomagająca wiele procesów zachodzących w obrębie Twojego mózgu Nie występuje w białku pokarmowym tak jak to zwykle bywa, tylko w liściach zielonej herbaty. Ta z kolei jest drugim najczęściej spożywanym przez nas napojem zaraz po wodzie mineralnej. Zielona herbata nieraz wykazała w Twoim życiu dobroczynne właściwości. Polecana jest często, jako środek pomocny w procesie odchudzania.

Aminokwas świetnie wpływa na układ nerwowy, niwelując stres i zwiększając koncentrację. L- teanina rozluźnia, wspomaga zapamiętywanie i szybsze uczenie się. Niesamowite prawda?

Możesz ją odnaleźć również w grzybach a dokładniej w podrzybku brunatnym. Co prawda, występują one w mniejszej w porównaniu do liści zielonej herbaty.

Łagodzi lęk i niepokój. Wspiera funkcjonowanie mózgu

Czy wiesz do czego najczęściej stosowana jest l - teanina? Jej zbawienne działanie pomaga zwalczyć wiele dolegliwości:

 • lęk
 • obniżenie nastroju
 • depresję
 • bezsenność
 • brak koncentracji
 • problemy z uczeniem
 • chwiejność emocjonalna
 • PMS
 • nawracający niepokój
 • mniejszą wydajność
 • nawracające ataki paniki
 •  

  L teanina działa mocno odprężająco. Pomaga osiągnąć stan głębokiego odprężenia. Właśnie to sprawia, że l teanina wchodzi w skład produktów dla osób borykających się z problemami ze snem. One potrzebują natychmiastowej poprawy w tym obszarze. Sen to proces, który w ciągu doby, jako jedyny umożliwia odpoczynek i właściwą regenerację całego ciała. Powinien być całkowitym wyciszeniem, odcięciem od gonitwy myśli oraz pełnym spokojem ciała i ducha. Dokładnie tego możesz oczekiwać od l - teaniny, która jest bezpieczna dla Twojego organizmu i przede wszystkim bardzo skuteczna!

   

  Teanina świetnie sprawdza się w przypadku nerwicy i innych schorzeń natury psychiatrycznej. Nie tylko łagodzi objawy ale też wspiera w leczeniu depresji, pozwala na poprawę zdolności umysłowych i redukuje niektóre objawy schizofrenii. Teanina zwiększa poziom serotoniny i dopaminy w mózgu, stąd też poprawia zdolności uczenia się oraz wzmaga pamięć.

  Aminokwas wykazuje też dobry wpływ na układ krążenia. Poprzez swój wpływ na serotoninę odpowiadającą za ciśnienie krwi. Teanina może być stosowana wspierająco w terapii nadciśnienia oraz dla ogólnego dobrego ciśnienia organizmu.

  Teanina zapobiega też twardnieniu tętnic i działa kojąco na prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych.

  L Teanina jest potężnym antyoksydantem

  Czy wiesz, że kolejną zasługą teaniny jest to, że jest świetnym antyoksydantem? Hamuje działanie szkodliwych substancji na organizm. Działa oczyszczająco, usprawnia procesy metaboliczne i skutecznie wspomaga odchudzanie. Regularne przyjmowanie L teaniny pozwoli Ci utrzymać prawidłową masę ciała, dobre samopoczucie i energię, której potrzebujesz!

  Podsumowanie

  Jak widzisz L teanina może zrobić dla Ciebie wiele dobrego. Do tej pory pewnie nie zdawałeś sobie sprawy, że jest obecna w zielonej herbacie, którą większość z nas ma w swoim domu. Korzystaj z jej dobroczynnych właściwości. Pozwoli Ci ona zyskać lepsze samopoczucie, wreszcie pozbędziesz się nawracającego lęki i uczucia niepokoju. Twoje życie będzie bardziej efektywne, bo Ty zaczniesz mocniej skupiać się na powierzonych zadaniach, będziesz “obecny”. Ważne jest to, żeby przyjmować teaninę regularnie i w odpowiednich dawkach. Wtedy w niedługim czasie uzyskasz pożądane efekty.

  Dodaj komentarz