mózg na dłoni - środki nootropowe
Sposoby jak poprawić pamięć i koncentrację.
listopad 28, 2018
zielona herbata - matcha
L Teanina Skuteczny wspomagacz odchudzania
grudzień 4, 2018

Cytykolina: benefity z zażywania

mózg pod wpływem cytykoliny

The human Brain. 3D rendered illustration. Isolated on black.

W dzisiejszych czasach, przy tak dużym natłoku informacji i zadań do wykonania, wsparcie na poziomie poprawy wydajności mózgu wydaje się wręcz niezbędne. Z pomocą przychodzi środek nootropowy - cytykolina, która jest w stanie w dużym stopniu rozwiązać Twoje problemy! Cytykolina działa wzmacniająco na funkcje poznawcze i ogólną pracę mózgu. Ma bardzo szerokie zastosowanie, które z pewnością może się przełożyć na wiele obszarów. Czego dokładnie możesz się spodziewać po cytykolinie?

Cytykolina przede wszystkim:

  • - wspomaga problemy z pamięcią
  • - usprawnia długotrwałe problemy z krążeniem krwi w obrębie mózgu, poprawia pamięć i zachowanie osób u których stwierdzono choroby naczyniowo mózgowe np. udar
  • - odpowiednie dawkowanie cytykoliny może wpłynąć na poprawienie widzenia u osób z leniwym okiem
  • - może działać wspomagająco na polepszenie widzenia u osób z jaskrą
  • - może wpłynąć na poprawę pamięci, szybszego uczenia się a także mówienia u osobom, które z wyniku urazu uszkodziły mózg
  • - wzmacnia mięśnie. Wczesne badania wskazują, że wstrzykiwanie cytykoliny dożylnie może zwiększyć siłę mięśniową u osób po niektórych udarach.
  • - łagodzi objawy choroby Alzheimera. Dotyczy to osób chorujących w stopniu lekkim i umiarkowanym oraz pewnego rodzaju demencji.
  • - cytykolina może się również przyczynić do zmniejszenia objawów majaczenia u osób starszych, po operacjach.

Cytykolina jak działa

Cytykolina może działać na dwa sposoby aby zwiększy funkcje poznawcze, poprawić pamięć czy zapobiegać spadkom neurologicznym. Oba mechanizmy są niezwykle ważne dla działania całego procesu.

Pierwsza z możliwości pojawia się wtedy, kiedy cytykolina wchodzi w cholinę. Taka konwersja do choliny uwzględniająca oczywiście też inne etapy służy zapewnieniu poprawy funkcji mózgu. W jaki sposób? Inicjuje acetylocholinę neurotransmitera mózgu użytecznego aby poprawiać pamięć w hipokampie.

Druga opcja to wejście cytykoliny w urydyny. Urydyna jest bardzo istotną cząsteczką służącą do neuroprotekcji mózgu.

Stosowanie cytykoliny

Jaka dawka cytykoliny powinna być stosowana, żeby dać możliwie najlepsze rezultaty? Przedewszystkimkażdyznasbardzosięodsiebieróżniiposiadainną wrażliwość na przyjmowane substancje. Nie ma jednej odpowiedniej dawki dla każdego.

Najlepiej będzie, jak przedyskutujesz stosowanie cytykoliny ze swoim lekarzem, ponieważ właśnie on będzie mógł dobrać idealną dawkę do Twoich predyspozycji. Dodatkowo tylko specjalista jest w stanie ocenić ewentualne interakcje innymi stosowanymi suplementami lub lekami i sprawdzić przeciwwskazania do stosowania cytykoliny.

Cytykolina w połączeniu z adrafinilem, fenylopiracetamem lub noopeptem: wzmocnione działanie

Cytykolina jest jednym z środków nootropowych wpływających na pobudzenie mózgu. Może ona w połączeniu z innymi substancjami inicjować wzmocnione działanie. Jak to zrobić? Wystarczy, że połączysz ją z adrafinilem lub fenylopiracetamem.

Adrafinil to nootrop, który jest stosowany po to, żeby poprawić uważność oraz zmniejszyć uczucie zmęczenia. Dodatkowo ten nootrop zwiększa poziom hipokretyny czyli neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za koncentrację. Przyjmowanie adrafinilu wpływa na ośrodkowy układ nerwowy, poprawia czujność ale bez poczucia nerwowości, które towarzyszy tym, którzy przyjmują inne środki pobudzające. Zazwyczaj andrafinil przydaje się osobom, które poprzez swoją pracę np. zmianową czy jako kierowca ciężarówek, potrzebują zredukować ilość snu.

Fenylopircetam, ta substancja nootropowa ma za zadanie poprawić koncentrację. Dodatkowo fenylopiracetam niweluje uczucie zmęczenia oraz depresję. Pomaga w leczeniu epilepsji, które są wynikiem niedotlenienia mózgu. Jak działa? Podnosi stężenie receptorów dopaminergicznych w ośrodkowym układzie nerwowym.

Badania potwierdziły, że fenylopiracetam dzięki modulacji receptorów AMPA może zwiększyć działanie kwasu glutaminowego, czyli głównego neuroprzekaźnika pobudzającego. W tym samym czasie może wpłynąć na ustabilizowanie nastroju, zmniejszyć niepokój i uczucie zmęczenia. Działa antydepresyjnie. Połączenie cytykoliny z adrafinilem lub fenylopiracetamem może dać świetne rezultaty i zadziałań w jeszcze doskonalszy i precyzyjny sposób. Trzeba jednak pamiętać, żeby skonsultować tę decyzję z lekarzem, który ustali odpowiednią dawkę i sposób łączenia tych nootropów.

Podsumowanie

Jak widzisz cytykolina może świetnie wpłynąć na pracę Twojego mózgu, poprawić koncentrację ustabilizować nastrój i poprawić funkcje poznawcze. Musisz jednak

Dodaj komentarz