L-Teanina – aminokwas niebiałkowy o ciekawych właściwościach
maj 11, 2014

Aniracetam – czym jest i jakie jest jego działanie

lepsza koncentracja z środkami nootropowymi - aniracetam

Jeżeli Twoim problemem jest brak koncentracji, ciągła gonitwa myśli brak skupienia czy stany lękowe, to powinieneś poznać aniracetam. To absolutny hit wśród środków nootropowych, które mają dobroczynny wpływ na koncentrację, pamięć i pracę umysłu.

Aniracetam jest doskonałym wzmacniaczem wspomagającym funkcje poznawcze. Dzięki tej substancji Twój mózg jest skupiony, myśli skoncentrowane a jasność umysłu mocno wyostrzona. Dodatkowo, aniracetam ma dobroczynny wpływ na walkę ze stanami lękowymi i depresją. Pozwala też szybciej rozwiązywać problemy, poprawia płynność słów i zachowuje uważność na wiele godzin. Niemożliwe? A jednak! Ten nootrop może uwolnić Cię od rzeczy, które na co dzień istotnie wpływają na Twoje funkcjonowanie

Środek na większą koncentrację

Aniracetam jest środkiem nootropowym świetnie rozpuszczalnym w tłuszczu. Jego działanie jest szerokie i bardzo skuteczne. Jak dokładnie funkcjonuje w organizmie? Wiąże się z acetylocholiną, która jest bardzo istotnym czynnikiem odpowiadającym za procesy poznawcze. Tym samym to połączenie pobudza aktywność mózgu. Znaczenie w tym procesie ma także modulacja neuroprzekaźników mózgowych. Zaliczamy do nich: - dopaminę - serotoninę Dopaminie przypisuje się odpowiedzialność za ruch oraz nastrój, natomiast serotonina odpowiada na regulację cyklu snu i jawy. Aniracetam dzięki stymulacji tych neuroprzekaźników uwolni Cię od lęku oraz zapanuje nad złym nastrojem i nawracającym niepokojem, który może bardzo utrudniać normalne funkcjonowanie. Korzyści z zażywania tego nootropu są szybko zauważalne. Przede wszystkim aniracetam poprawia działanie umysłu, zwiększa jego wydajność i skupienie. Pozwala na lepsze zapamiętywanie, a tym samym szybszą naukę. Oczywiście jego działanie będzie się różniło w zależności od tego jaka osoba zacznie go przyjmować. Niektórzy przyjmując aniracetam sygnalizują znaczą poprawę w zapamiętywaniu wszystkiego co zobaczą zaś inni zgłaszają, że łatwiej im zapamiętać drobne szczegóły, które zarejestrował ich narząd wzroku. Dodatkowo znakomicie wyostrza skupienie i poprawia postrzeganie różnych rzeczy. Suplement jakim jest aniracetam może być stosowany również do tego, żeby poprawić płynność i elastyczność psychiczną. Dzięki temu ułatwia pisanie czytanie oraz podtrzymywanie długotrwałych rozmów. Stają się one płynne i bezwysiłkowe.

Lepsza pamięć i jasność umysłu dzięki temu nootropowi

Poza poprawą koncentracji oraz zwiększeniem uważności i spostrzegawczości aniracetam poprawia plastyczność synaptyczną. Buduje nowe połączenie nerwowe i synapsy. Mózg staje się bardziej plastyczny i dużo łatwiej mu dostosowywać się do zmieniających okoliczności. Wykazano, że aniracetam wykazuje bardzo dużą zależność pomiędzy dwoma półkulami, których odpowiednie dopasowania sprzyja kreatywności i inteligencji.

Aniracetam chroni Twój mózg przed uszkodzeniami pochodzącymi ze źródeł zewnętrznych. Zdarza się, że ten nootrop odwróci uszkodzenia wynikające nadmiernego picia alkoholu. Czy myślisz, że to już wszystko? Jasne, że nie.

Pewnie nie wiesz ale aniracetam jest poddawany szeregom badań klinicznych. W tym momencie sprawdzany jest wpły aniracetamu na wspomaganie leczenia Alzhaimera!

Jeżeli zaś cierpisz na lęki i odczuwasz ciągły niepokój, to aniracetam jako suplement diety może być zastosowany, jako środek antydepresyjny i przeciwlękowy. Pozwoli Ci odzyskać upragniony spokój i utrzyma dobry stan Twojego samopoczucia. Aniracetam uwalnia od niespokojnych myśli!

Podsumowanie

Większość środków nootropowych jest bardzo dobrze tolerowana, dotyczy to też aniracetamu. Substancje nootropowe mają bardzo niewiele skutków ubocznych i uważane są za nietoksyczne dla organizmu. Faktem jest, że są w stanie w dużym stopniu wzmocnić pracę mózgu. Aniracetam także!. Może być i bezpieczny i bardzo skuteczny, tylko musisz go przyjmować w odpowiednich dawkach. Jeżeli masz w planach poza aniracetamem, stosować dodatkowe suplementy diety skonsultuj swoją decyzję ze specjalistą. To da Ci pewność, że wybrana przez Ciebie substancja nootropowa w połączeniu z innymi lekami czy substancjami spowoduje pożądane efekty w możliwie jak najkrótszym czasie. Zobaczysz, że możesz dużo lepiej funkcjonować na co dzień i stajesz się znacznie bardziej wydajny w pracy niż dotychczas. To od Ciebie zależy co zrobisz z tą wiedzą, jednak nie trać czasu i podejmij dobrą decyzję!  

Dodaj komentarz